SUV a Offroad škola Basic

Základní kurz určený pro úplné nováčky offroadu. Tento kurz je vhodný převážně pro řidiče SUV vozidel a Offroad začátečníky.

Trvání kurzu: 1 den

Místo kurzu: Praha, Adventureland Bela pod Bezdězem, Plzeň, Písek, Přerov, Mohalnice, Ostrava, Jihlava, Bratislava.

Počet účastníků: Maximálně 8 řidičů (při větším počtu je efektivita snížena).

Použitá technika: Vlastní offroad a SUV vozidla.

Termín: Dle parametrů vypsaného kurzu – nepříznivé povětrnostní podmínky jsme schopni nasimulovat.

Cena kurzu: 3600CZK + 21%DPH.

Obsah kurzu:

• Teorie bezpečnosti jízdy a bezpečnost obsluhy.
  • Základní obsluha offroad vozů – poznejte své auto, předodjezdová kontrola, řidičská pozice, využití všech ovládacích prvků auta.
  • Trénink jízdy po silnici, jízda po silnici ve zhoršených podmínkách,  zatáčení, vyhýbání se překážkám.
  • Škola smyků – trénuje se na polygonech nebo na přenosné kluzné podložce.
  • Další fází tohoto kurzu je jízda v terénu, která obsahuje:
  1. hodnocení rizik (podívej, zhodnoť, jeď – rekognoskace terénu);
  2. sjezd (sjíždění z kopce, udržení přímého směru, rizika, korigování směru sjíždění);
  3. výjezd (zhodnocení nájezdové rychlosti, volba převodového stupně, zdolání výjezdu);
  4. boční náklon (přiblížení se k limitu bočního náklonu, zhodnocení rizik);
  5. neúspěšný výjezd (z důvodu ztráty trakce, z důvodu zhasnutí motoru, rizika couvání);
  6. příčná jízda svahem (zhodnocení a popis rizik, trénink záchranného manévru);
  7. brodění (zdolávání vodních překážek, zhodnocení rizik, průzkum terénu, nejčastější chyby);
  • Jízda v hlubokých kolejích.
  • Jízda na velmi kluzkém povrchu (sníh, bláto).

Offroad a teambuilding

Offroad škola není pouze záležitostí jednotlivců. Jsme zaměřeni také na výuku skupin a máme výbornou průpravu například díky školení jednotek Armády ČR. Zařaďte ježdění v terénních vozech jako součást firemních aktivit a teambuildingu a užijte si se svým týmem spoustu skvělé zábavy i akce.

Průběh kurzu

Jednodenní SUV a Offroad škola Basic se skládá z dopolední hodinové výuky teorie jízdy a následného ježdění a zkoušení teorie v praxi. Po obědě opět proběhne teoretická část, kde se upřesní různé detaily a rozeberou případné chyby a potíže. Následně probíhá odpolední kurz řízení v praxi.

Potvrzení o absolvování školení a další vzdělávání:

Každý z účastníků obdrží certifikát vystavený naší společností potvrzující rozsah a výsledek absolvování Offroad školy Basic a Offroad školy Advance. Následně je každý z účastníků zařazen do systému on-line poradenství, které může kdykoli využít při provozu offroad vozidel a SUV.SUV a Offroad škola Basic